Sukienka midi – na każdą okazję!

Sukienka midi – na każdą okazję!

Sukienki o długości midi to te sięgając plus-minus do połowy łydki. Noszenie krótszych krojów u niektórych z nas nie bez przyczyny może powodować dyskomfort, do tego nie stanowi rozwiązania idealnego na każdą okazję, natomiast sukienki dłuższe na ogół uchodzą za zbyt eleganckie, wręcz wieczorowe. Nic więc dziwnego, że to właśnie sukienka midi stanowi tę, którą najchętniej trzymamy w szafie!

Sukienka midi – dla każdej z nas

Największą zaletą sukienki midi jest jej uniwersalizm – nie tylko pod względem okazji do noszenia, ale przede wszystkim pod względem dostosowania się do każdego typu figury, czym powinna charakteryzować się każda odzież damska. Plus size, oversize, „eski” – sukienki midi znajdziesz w dowolnym rozmiarze, materiale, wykończeniu, kolorze czy kroju dekoltu. Oczywiście w klasycznych prostych krojach sukienki midi najlepiej wyglądają kobiety o figurze w typie klepsydr i gruszek, za to paniom noszącym rozmiary plus size dedykowane są sukienki midi – w kształcie trapezu, bombki lub tuby.

Więcej o krojach sukienki midi

Jeśli kupujesz sukienkę stacjonarnie, lokalnie, warto poprosić o wsparcie sprzedawcę, który spojrzy na nas obiektywnym okiem i dobierze odpowiedni krój sukienki midi. Istnieje jednak kilka zasad, o których warto pamiętać; dzięki nim możesz dokonać śmielszych zakupów również online. Kiedy proporcjonalnym sylwetkom dedykowane są te najprostsze modele sukienek, czyli sukienki w kształcie tuby, tak w zatuszowaniu większych ud czy krągłości  świetnie sprawdzają się sukienki midi, krojem przypominające literę A. Za to jeśli masz wąskie ramiona, koniecznie wybierz sukienkę gładko opadającą, a gdy chcesz je optycznie pomniejszyć – zwróć wybierz sukienkę w plisy, ponieważ te odwrócą od nich wzrok. Pomyśl również o kolorystyce – mocny, rzucający się w oczy wzór przyda się w szafie kobiety drobniejszej, a sukienki midi w geometryczne wzory czy pasy mogą zatuszować większe krągłości. Pasy pionowe – wydłużyć, a poziome – poszerzyć; dlatego dobierz sukienkę ze wzorem z odpowiednim wyczuciem.

Midi, czyli sukienka na co dzień

Typ sukienki midi pozostawia szerokie pole do popisu, otwierając przed nami nam najróżniejsze możliwości stylizacyjne oraz pozwalając na zdecydowanie więcej swobody niż chociażby sukienki krótsze, odsłaniające więcej, czy dłuższe, zwykle utrudniające krok. Niemniej jedną z największych zalet każdej sukienek midi jest to, że idealnie prezentujesz się w niej o każdej porze dnia – w pracy, na lunchu, na spacerze z dziećmi czy w trakcie wypadu do galerii – jak i wieczorami, w bardziej eleganckich odsłonach. Sukienki midi to sukienki codzienne, jednak dzięki świadomie dobranym dodatkom – torebce, butach, biżuterii, a nawet chustach, okularach czy akcesoriach do włosów – może prezentować bardziej elegancki sznyt. I to działa!