Podstawowe wyposażenie do sportów walki

Podstawowe wyposażenie do sportów walki

Społeczeństwo nie tylko w Polsce, ale również w innych częściach świata, wykazuje coraz większe zainteresowanie boksem, karate czy zapasami. Od jakiegoś czasu niemalże wszystkie sporty walki zrywają łatkę mordobicia bez jakiegokolwiek przygotowania technicznego. Dzisiaj wiele osób decyduje się na amatorskie próbowanie swoich sił w celu poprawy kondycji i wytrzymałości.

Właściwa technika uderzenia

Na pierwszy ogień warto rozpocząć zajęcia u takiego trenera, który nie będzie chciał na siłę stawiać nam zbyt wysoko poprzeczki. Zbyt szybkie wejście w sparingi z bardziej doświadczonymi zawodnikami może nie tylko naruszyć nasze zdrowie, ale przede wszystkim zniechęcić do uprawiania tego sportu. Dlatego właśnie na początku powinniśmy pracować nad techniką. Jeżeli chodzi o uderzenia, to świetnie posłużą do tego zarówno worki, jak również manekiny męskie. Wystarczy położyć je na ziemi lub zawiesić w powietrzu, żeby dostać dobrą imitację przeciwnika. Oczywiście to rozwiązanie dobre dla amatorów, jednak jeżeli szukamy zgubienia zbędnych kilogramów i lepszej kondycji, to będzie ono w sam raz.

Ochrona dłoni

Nie trzeba oglądać wielu gal mieszanych sztuk walki żeby zauważyć, która część ciała najbardziej może zostać uszkodzona. O swoje dłonie trzeba dbać, szczególnie jak poza trenowaniem zajmujemy się na co dzień pracą zawodową, która w większości przypadków wymaga sprawnych rąk do przerzucania towaru na magazynie lub klikania w klawiaturę komputera. Większość osób decyduje się na zakup profesjonalnych rękawic zaledwie po kilku treningach. Zamiast jednak wydawać kilkaset złotych na przedmiot używany zaledwie kilkukrotnie, warto zastanowić się nad innymi sposobami zabezpieczenia dłoni. Z pewnością pomoże rozmowa z trenerem oraz kolegami z maty. Wielu z nich regularnie stosuje specjalne taśmy usztywniające, dzięki czemu dłonie oraz palce mogą pozostać nienaruszone pomimo dużej liczby uderzeń.

Odpowiednie nastawienie

Znaczna większość osób trenujących sportów walki nigdy nie była nawet blisko występu na prestiżowych galach. W dużej części kluby sportów walki składają się z amatorów, chcących wykonywać aktywność fizyczną niemal wyłącznie dla siebie. Powinniśmy mieć to na uwadze idąc na pierwszy trening. Mamy swoje życie, dla którego wejście na matę stanowi tylko i wyłącznie odskocznię. Z takim nastawieniem znacznie łatwiej będzie nam się cieszyć z mniejszych sukcesów, takich jak udane wykonanie kombinacji, zrobienie pełnego szpagatu, czy też utrata kilku zbędnych kilogramów.