Jakie akcesoria dobrać do garnituru?

Jakie akcesoria dobrać do garnituru?

Dobranie odpowiednich dodatków do tak eleganckiego stroju, jakim jest garnitur, może przerastać. Jeśli zastanawiasz się, co wypada nosić, a co nie, jesteś w dobrym miejscu, żeby poznać odpowiedź. Mamy dla Ciebie kilka prostych trików, które sprawią, że nie będziesz miał problemu z dobraniem akcesoriów, kiedy będziesz wkładał garnitur.

Postaw na ciekawy wzór muchy

Dzisiaj już trochę inaczej patrzy się na dodatki dobierane do garnituru. Szczególnie przez pryzmat tego, że jest ich naprawdę pokaźny wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym tego przykładem są muchy męskie, które wykonane są z różnych materiałów, np. bawełny, wełny czy jedwabiu. Co więcej, możesz wybierać z przeróżnych nadruków, zaczynając od kropek i pasków, aż po wyszywane wizerunki lisów czy bocianów. Muchy dostępne są również w wielu kolorach. Jeśli lubisz zdecydowane odcienie postaw na wyrazisty kolor i wyróżnij się, natomiast jeśli potrzebujesz mniej dynamicznego dodatku, wybierz delikatne pastelowe odcienie lub głębokie i stonowane barwy. Wybór należy do Ciebie, możesz bawić się modą, tak jak czujesz. Teraz możliwości jest wiele i możesz je wykorzystać do stworzenia stylizacji, która najbardziej Ci odpowiada.

Świeci słońce? Załóż okulary przeciwsłoneczne

Jak to jest z okularami – wypada zakładać, czy nie? Zauważ, że w przypadku okularów korekcyjnych nikt nie zadaje sobie takiego pytania. Odpowiedź byłaby raczej oczywista, jeśli ktoś ich potrzebuje, to oczywiście również do garnituru powinien je założyć. Otóż okulary przeciwsłoneczne nie rządzą się innymi prawami – jeśli potrzebujesz, to je załóż. Możesz nawet wybrać sobie specjalny model okularów, który będziesz nosił tylko i wyłącznie do garnituru. Może charakteryzować się np. nietuzinkowym kształtem oprawki czy kolorem szkieł pasującym do koloru tkaniny lub dodatków. Nic Cię nie ogranicza i nie musisz przejmować się tym, czy jest to odpowiedni element. Najważniejsze, żebyś czuł się dobrze w takim połączeniu.

Kolorowe skarpetki? Jasne, czemu nie!

Hitem sezonu są kolorowe skarpety w różne wzory, najczęściej związane z hobby, jedzeniem czy zawodem. Czy będą one dobrze wyglądały razem z garniturem? To zależy. Jeśli masz ważną uroczystość i chcesz wyglądać z klasą, np. na ślubie to sugerujemy postawić na klasyczne rozwiązanie, czyli kolor czarny. Natomiast, jeśli czujesz, że możesz pozwolić sobie na odstępstwo od reguły, to jak najbardziej załóż kolorowe skarpetki. W tym przypadku musisz polegać na swoim instynkcie i wyczuć, w jakiej sytuacji będzie to akceptowane.