Jak zacząć sprzedawać swoje ubrania w sieci?

Jak zacząć sprzedawać swoje ubrania w sieci?

W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się wyprzedawanie swojej szafy. Dotychczas stare ubrania były przez nas po prostu oddawane lub wyrzucane. Dziś pojawiają się możliwości ich sprzedaży, co dla niektórych wiąże się z naprawdę atrakcyjnymi zyskami. Jak i gdzie sprzedawać swoje ubrania w sieci?

Internetowe aukcje

Jednym ze sposobów na sprzedaż niepotrzebnych ubrań są aukcje internetowe. Wystarczy zrobić kilka estetycznych zdjęć, dodać wymiary danej rzeczy, skrupulatnie ją opisać i czekać na zgłoszenia od potencjalnych kupców. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, które sprzedają markowe ubrania pochodzące z rzadkich kolekcji. Kupujący potrafią czasem zapłacić za daną rzecz naprawdę dobre pieniądze, nierzadko nawet wyższe od pierwotnej ceny nowego produktu. Wszystko zależy tak naprawdę od jakości ubrań, dobrych zdjęć i trafionego opisu. Warto dodać, że serwisy aukcyjne nie pobierają żadnych opłat za sprzedaż swoich rzeczy za pomocą ich platformy.

Platformy do sprzedaży odzieży

Od pewnego czasu w sieci funkcjonują specjalne platformy do sprzedaży ubrań, które dedykowane są w 100% do właśnie takiej działalności. Ich popularność rośnie tak naprawdę z każdym dniem, na co wpływ mają zakrojone na szeroką skalę działania reklamowe. Koszty wysyłki pokrywa kupujący, a serwis sprzyja dobieraniu konkretnych rzeczy do preferencji danego użytkownika. Aby jednak sprzedaż na portalu szła dobrze, warto zadbać o najwyższej jakości zdjęcia. Kupujący najczęściej proszą o zaprezentowanie danej rzeczy również na sylwetce, dlatego jeśli nie masz ochoty przebierać się dziesiątki razy, zainwestuj w profesjonalnego manekina, których cena wcale nie jest wysoka, a kwota zwróci się szybciej, niż sądzisz. Manekiny męskie i damskie bez problemu zamówisz w Internecie bezpośrednio z dostawą do domu.

Media społecznościowe

Ostatnim sposobem na skuteczną wyprzedaż szafy, który chcemy dziś zaproponować, jest wykorzystanie potęgi mediów społecznościowych. W ten sposób ubrania sprzedaje naprawdę wiele osób. Posłużyć może do tego zarówno twój profil publiczny, jak i różnego rodzaju grupy sprzedażowe. Przygotuj się jednak na negocjacje, ponieważ użytkownicy kupujący używaną odzież przez media społecznościowe, praktycznie zawsze próbują się targować. Jeśli nie jest to dla ciebie problemem, śmiało opublikuj swoją ofertę! Kolejnym aspektem jest wysyłka, którą trzeba zorganizować samodzielnie. Zarówno serwisy aukcyjne jak i platformy do handlowania odzieżą, biorą tę kwestię na swoje barki.