manwear.pl

Swetry meskie

Swetry meskie

Swetry meskie

Wśród swetrów typowo męskich wyróżnia się na chwilę obecną przede wszystkim modele V-neck. Cechują się one przede wszystkim specyficznym wyglądem z charakterystycznym dekoltem trójkątnym, który przypomina literę V. Jest to często w naszym polskim, modowym żargonie określenie sweterek w serek. Innym typem męskiego swetra jest crewneck. Jest to sweter podobny krojem do tego standardowego V-neck, z tym że ma okrągły dekolt. To coś na wzór t-shirta. Jest także sweter modny jako golf, który jest klasycznym rodzajem męskiego ciucha. Nie zapominajmy także o tym, że istnieje kilka odmian golfów.

Wywijany kołnierz to model typu polo neck czy inaczej roll neck. Jeżeli chodzi o golf tak zwany australijski, to skivvy. Pulower natomiast pochodzi od angielskiego wyrażenia pull over czyli ciągnąc powyżej. Jest to sweter pozbawiony rękawów. Przylega do sylwetki mężczyzny, ale nie jest bardzo opinający. Uchodzi za jeden z najbardziej wygodnych rodzajów ciucha męskiego na górną część tułowia. Musimy też wspomnieć o kardiganie. To jest specyficzny rodzaj ubioru, który występuje tak samo w przypadku mody męskiej, jak i damskiej. Jest to sweter zapinany na przykład na kołeczki, guziczki czy też zasuwany na zamek. Pierwotnie było to odniesienie do swetra pozbawionego kołnierza.

Z czasem zaczęły się pojawiać kołnierze, ale też i modele szalowych oraz stójkowych. Warto zwrócić uwagę na model swetrów krykietowych ? opierają się one przede wszystkim na nawiązaniu do dyscypliny sportowej jaką jest krykiet. To krykieciści nosili taki typ uniformu. Teraz jest to jeden z klasycznych rodzajów swetrów męskich. Musimy też dodać, że swetry te cechują się odpowiednim splotem a mianowicie cable-knit. Posiadają także właściwe pasy dekoracyjne, jakie zdobią dekolt. Aran to sweter męski w stylu irlandzkim. Jest to wzór, który typowy jest dla panów ceniących modę.

Wpis zawdzięczamy