manwear.pl

koszule meskie lniane

koszule meskie lniane

Zaczynając od prawej Prawnego firmy Type Public Company

Nie w przeciwieństwie do spółki prywatnej (zwykle LLC), spółki publiczne byłaby inna forma firma, która istnieje w wielu krajach zachodnich, jako opcja dla handlu i prowadzenia działalności gospodarczej.

Zwłaszcza złożoność tego typu działalności jest tak znaczna, że ??dla większości firm małych i średnich, to nigdy nie okazać się rozwiązaniem dla prowadzenia działalności gospodarczej, choć tego typu firmy ma wiele podobieństw do prywatnej firmy. W przeważającej części główne cechy tego rodzaju firmy są:

1. Spółka jest osobą prawną (sztuczna osoba), która chroni akcjonariuszy od odpowiedzialności osobistej.

Nie w przeciwieństwie do prywatnej firmy tego typu firmy mogą handlować, kontrakt, a nawet zadłużania się w nazwie firmy bez ryzyka zaczynają przekazane akcjonariuszom. Jedyne zagrożenie dla akcjonariuszy będzie wartość ich akcji, które mogą stracić w przypadku bankructwa firmy.

2. Nieograniczona liczba akcjonariuszy.

Nie ma ograniczeń co do liczby akcjonariuszy, które mogą posiadać udziały w tego typu spółki, a ich liczba jest ograniczona jedynie przez liczbę akcji wyemitowanych przez spółkę.

3. Spółka zarządza głosów akcjonariuszy, z zarządu i CEO.

Zazwyczaj akcjonariusze dostać regularną możliwość głosowania na konkretne osoby do zasiadania w zarządzie, którego uczynią duże decyzje dla firmy, w tym dobór CEO (który z kolei byłby odpowiedzialny za codziennych działań). Co jakiś czas są też decyzje, które mogą wykraczać poza zakres upoważnienia Zarządu, w którym pytania przypadków są postawione w ogólnych spotkaniach z głosu przez akcjonariuszy.

4. Zasady większości.

Ponad 50% głosów akcjonariuszy są zwykle wymagane, aby znaczącą decyzję w strukturze zarządzania spółką. To głosowanie jest również często przedmiotem kworum (minimalny procent akcjonariuszy musiała głosowali na głos liczyć).

Wpis zawdzięczamy