manwear.pl

Garnitury

Garnitury

Podstawą i atrybutem męskiego stroju okazuje się przede wszystkim garnitur. W dzisiejszych czasach, podobnie jak stulecia temu, panowie niebanalnie prezentowali się ubrani w klasyczną marynarkę oraz spodnie. To było bardzo dobre rozwiązanie na każde okazje ? trochę nonszalancji, nieco elegancji i przystojna prezencja. Musimy jednak wiedzieć, że garnitur musi być odpowiednio skrojony, aby prezentował sylwetkę mężczyzny najlepiej jak to możliwe, ukrywają jakieś mankamenty i wyciągając na wierzch to , co jest warte wyeksponowania. Istnieją zatem pewne standardy w sferze anatomii, czyli konstrukcji konkretnego garnituru.

Po pierwsze kołnierz. Istotne jest, żeby kołnierzyk był podszyty filcem. Takie podszycie powinno się znaleźć zwłaszcza od strony wewnętrznej. Kolejna kwestia to klapy. Powinny być uniwersalne, a co za tym idzie otwarte. Jeżeli pojawiają się klapy zamknięte, czyli w szpic, to wtedy garnitur jest mniej zwyczajny, casualowy ale przede wszystkim formalny. Jest zbytnio elegancki i nadaje się tylko i wyłącznie na specjalne, bardzo odświętne uroczystości takie jak przykładowo ślub czy też podobne tego typu okazje. Warto także popatrzeć na butonierkę ? czy nie jest starodawna, czy pasuje do naszego stylu a także czy jest to odpowiednio dobrej rozmiarówki otworek. Musi być zawsze w lewej klapie, na żakiecie. Najlepiej, aby był stosownie obszyty nićmi. Kiedyś w niej umieszczało się użytkowaną na co dzień chusteczkę, z kolei teraz pełni funkcję dekoracyjną.

Kozerka natomiast musi być miejscem zespolenia klap oraz kołnierzyka. Poszetka natomiast ma być stosunkowo niedużych rozmiarów. Bok natomiast powinien cechować się długością między dwadzieścia pięć a czterdzieści centymetrów. Jest też istotny jej kształt ? zwłaszcza kwadratowy. Nie zapominajmy również o brustaszy, jaka jest formalną nazwą niewielkiej kieszonki, która jest w żakiecie. To nie jest duża rozmiarowo kieszonka, znajduje się zawsze na piersi lewej marynarki. Co do poszetki natomiast, to najczęściej wykonywana jest ona z wykorzystaniem takich materiałów jak len, wełna oraz jedwab. Kolejna kwestia to mankiety koszuli, jakie też mają wpływ na ogólny wygląd całego garnituru.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby mankiety wystawały spod rękawa marynarki. Najlepiej powinny być one wychodzące między jeden a dwa centymetry.

Wpis zawdzięczamy